Aktuální provoz ordinace a doporučení preventivní a léčebné

Milí pacienti,

jelikož se objednávací systém osvědčil, bude fungovat i nadále, a vás prosím o spolupráci – – pokud je to možné, k jakémukoli vyšetření se objednejte – buď telefonicky nebo mailem. Ráda vám vyjdu vstříc, jde o to, že se dohodneme na konkrétním termínu vaší návštěvy, a bude zabráněno hromadění klientů s různými obtížemi v čekárně i čekání na ulici z důvodu menších prostor interiéru.

Nadále platí: Je mimořádně důležitý pravidelný příjem vitaminů – zvláště D3 (možno i v kombinaci s A, K2) v dávce minimálně 5.000 IU denně a C v dávce 1g denně.
Pokud se u Vás vyskytnou příznaky akutní infekce – rýma, bolest v krku, chrapot, zvýšená teplota či kašel, bez závažných komplikací, vyčkejte, prosím, 2-3 dny za zachování těchto doporučení: Zůstaňte v domácím prostředí (pracovní neschopnost lze vystavit telefonicky, a to i 3 dny zpět), nejlépe na lůžku. Mějte dostatečný příjem tekutin a vitaminů (dávku vitaminu C je doporučeno navýšit při akutní infekci až na 5g/den  (dle snášenlivosti, doporučuji rozdělit do více dávek – třeba 5 x 1g) a vitamin D až na 8.000-10.000 IU/den. Zvýšenou teplotu do 38 stupňů – pokud cítíte potřebu ji snížit – můžete snižovat dle osobní snášenlivosti a zvyklostí, doporučuji spíše současně protizánětlivě a analgeticky působící léky než paracetamol (nesníží nižší teplotu, nemá jiné účinky, je toxický na játra). Kašel podporujte – přírodními prostředky může být cibule či bylinné průduškové čaje (s lípou a tymiánem). Léky, kašel tlumící, užívejte pouze na noc, a to jen v případě, že Vám kašel nedá spát.

Z volně prodejných a  imunitu podporujících prostředků lze doporučit též kolostrum – nejlépe tekuté nepasterizované, v dávce 5x 8ml, pokud není dostupné, pak 4×2 kapsle. Pokud máte dobrou zkušenost s homeopatiky, lze doporučit i tato, preventivně proti CV-19 byla v Indii užita Camphora 1000 s dobrým efektem.
Na základě osobních zkušeností mohu doporučit jako podpůrné prostředky při počínajících obtížích či preventivně krom vitaminů i lichořeřišnici, echinaceu, řebříček a kapky Dubovky (legislativa EU nám zakazuje informovat o léčebných účincích bylinných preparátů, proto můžeme vycházet pouze z herbářů či konkrétních odkazů).
Věřím, že každou situaci zvládneme – díky spolupráci a osobní odpovědnosti.
Prosím, zkuste zaměnit pocity strachu za důvěru a vybírejte z mediálních informací ty, které nevedou k pocitům nejistoty a obavám. Nabízím nadále psychoterapeutickou podporu.

V případě potřeby můžete v ordinačních hodinách volat  na číslo 602480079. Taktéž nabízím pro ranní ptáčata v pondělí a čtvrtek možnost konsultace  od 5 hod. ráno , na obvyklém tel. čísle 465382861 – ale po předchozí mailové či telefonické domluvě.

Velmi děkuji všem za spolupráci.
Vaše Katka Kulhánková, MUDr.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>