Dočasný mimořádný provoz ordinace

Milí pacienti,
z důvodu přitvrzování vládních opatření vás prosím o důsledné odpovědné dodržování nastaveného dočasného režimu provozu ordinace – návštěva ordinace je možná pouze po předchozí  telefonické či mailové domluvě  – jde o vytvoření bezpečného prostředí pro pacienty s chronickým onemocněním, kteří potřebují pravidelnou péči.
Pokud se u Vás vyskytnou příznaky akutní infekce – rýma, bolest v krku, chrapot, zvýšená teplota či kašel, bez závažných komplikací, vyčkejte, prosím, 2-3 dny za zachování těchto doporučení: Zůstaňte v domácím prostředí (pracovní neschopnost lze vystavit telefonicky, a to i 3 dny zpět), nejlépe na lůžku. Mějte dostatečný příjem tekutin a vitaminů (zvláště C v dávce 500mg až 1 g / den  a D v dávce 4-7.000 IU/den). Zvýšenou teplotu do 38 stupňů – pokud cítíte potřebu ji snížit – můžete snižovat dle osobní snášenlivosti a zvyklostí. Kašel podporujte – přírodními prostředky může být cibule či bylinné průduškové čaje. Léky, kašel tlumící, užívejte pouze na noc, a to jen v případě, že Vám kašel nedá spát.
Na základě osobních zkušeností mohu doporučit jako podpůrné prostředky při počínajících obtížích či preventivně krom vitaminů i lichořeřišnici, řebříček a kapky Dubovky (legislativa EU nám zakazuje informovat o léčebných účincích bylinných preparátů, proto můžeme vycházet pouze z herbářů či konkrétních odkazů).
Věřím, že celou situaci zvládneme – díky spolupráci a osobní odpovědnosti.
Prosím, zkuste zaměnit pocity strachu za důvěru a vybírejte z mediálních informací ty, které nevedou k pocitům nejistoty a obavám. Nabízím i psychoterapeutickou podporu.

Velmi děkuji všem.
Vaše Katka Kulhánková, MUDr.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>